VIRTUALI PARODA – KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS  „PAUKŠČIAI GRĮŽTA“

Siekiant užauginti smalsų, drąsų, bendraujantį, kritiškai mąstantį bei kūrybingą vaiką, į kasdienį vaikų ugdymą pedagogai vis dažniau įtraukia STEAM veiklas, padedančias mažiesiems atskleisti ir pažinti pasaulį.

2023 m. kovo – balandžio mėn. Šiaulių r. Kužių mokyklos ikimokyklinio ugdymo „Žiogelių“ grupės vyresnioji mokytoja Vitalija Grikietė organizavo respublikinę virtualią STEAM parodą – kūrybines dirbtuves „PAUKŠČIAI GRĮŽTA“.

Parodos metu buvo siekiama: skatinti vaikų domėjimąsi grįžtančiais paukščiais, ugdyti nuoširdų, jautrų aplinkai, gamtos mylėtoją, ugdyti vaikų kūrybiškumą, išradingumą kuriant spalvingą dekoraciją – erdvinį paukštį, pritaikyti įvairius STEAM ugdymo metodus,  plėtoti bendradarbiavimą tarp ikimokyklinių įstaigų, dalintis gerąja darbo patirtimi STEAM ugdymo srityje.

Paroda – kūrybinės dirbtuvės vyko 3 etapais. Pirmiausia, vaikai susipažino su parskrendančiais paukščiais, kartu su auklėtoja aptarė jų gyvenimo būdą, išvaizdą, kūno dalis, kai kuriuos skiriamuosius požymius. Vėliau parodos dalyviai, taikydami STEAM ugdymo metodus, iš įvairių grupėje esančių daiktų (žaislų, lego konstruktorių, gamtinės medžiagos ir pan.) kūrė – išdėliojo paukštį, jį išmatavo (liniuote, rulete ar pagal vaikų ūgį). Taip pat ugdytiniai kūrė spalvingą dekoraciją – erdvinį paukštį, naudodami įvairias dailės technikas ar kūrybines priemones.

Labai džiaugiamės, kad paroda – kūrybinės dirbtuvės sulaukė didelio susidomėjimo. Joje dalyvavo 32 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos ( Vilniaus r., Kauno r., Klaipėdos r., Palangos r., Šiaulių r., Šilutės r., Švenčionių r. ir t.t), kūrybingos mokytojos dalinosi gerąja darbo patirtimi. O ugdytiniai, veiklų metu, buvo skatinami spręsti problemas, tyrinėti, atrasti, kurti, dirbti komandoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *