VAKARONĖ „TARMIŠKAI ŠNEKU, BAGOTAS ESU“

Visą savaitę priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės vaikai aiškinosi Lietuvos etnografinių regionų ypatumus, o gruodžio 8 d. Advento ramybėje ir žvakių šviesoje vaikus pakvietėme į  vakaronę „Tarmiškai šneku, bagotas esu“. Vakaronėje dalyvavo Žemaitijos regiono atstovė, Kužių miestelio bibliotekininkė Rita, o Aukštaitijai atstovavo grupės auklėtoja Audronė. Vakaronės metu vaikai girdėjo gyvus tarmiškus pašnekesius, tarmiškai sekamas pasakas ir net dainuojamas autentiškas regionines dainas. Išgirdo ir dzūkiškai bei suvalkietiškai sekamas pasakas iš audio įrašų. Vaikai pastebėjo, kad ne visus žodžius supranta, kad pasakos skamba kitaip nei jas skaito mamos ar auklėtojos. Vakaronės dalyviai ne tik klausėsi tarmiškų šnektų, bet ir paragavo iš visų regionų surinktų tradicinių valgių.

„Mes, lietuviai, esame maža tauta, todėl turime puoselėti ir labai palaikyti tuos dalykus, kurie mūsų tautą išskiria iš kitų… Tarmės yra didelė mūsų vertybė ir begalinis turtas.“ (J. Pabrėža).

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Audronė Žukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *