UŽDEKIM VĖLINIŲ ŽVAKELĘ

Vėlinės (lapkričio 2-oji) – mirusiems pagerbti skirta senovės lietuvių rudens šventė.  Vėlinės vadintos ir kitu vardu ‒ Ilgėmis (nuo žodžio ilgesys, ilgėtis).

Dar prieš mokinių rudens atostogas penktokai vykdė integruotą projektą „Vėlinių papročiai“ (įgyvendinama Etninės kultūros bendroji programa). Mokiniai domėjosi šios archajiškos šventės papročiais ir tradicijomis, žiūrėjo vaizdo medžiagą, naudodamiesi programa „PAINT“ piešė kūrybinius darbus. Visas veiklas vainikavo netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Uždekim Vėlinių žvakelę“ Kužių miestelio kapinėse.  Mokiniai aplankė savo artimųjų kapus, uždegė atminimo ir pagarbos žvakeles ant buvusių Kužių mokyklos mokytojų kapų, taip pat pagerbtas partizanų atminimas – uždegtos žvakelės prie paminklinio akmens. Ir gražiai gamtos apsupty nuskambėjo Salomėjos Nėries eilėraštis „Vėlinės“.

Projektą vykdė istorijos, dorinio ugdymo (tikybos), informacinių technologijų, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *