UGDYMAS NETRADICINĖSE ERDVĖSE

2022-2023 m. m.   5, 7 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo gamtamokslinio projekto „Ugdymas netradicinėse veiklose“ planuotose veiklose.

Penktokai aplankė VU Šiaulių akademijos unikalų  St. Gliaudžio gamtos muziejų. Užsiėmimo vedėjas supažindino su ekspozicija: Šiaurės Lietuvoje  gyvenančiais augalėdžiais, plėšrūnais, paukščiais, varliagyviais, ropliais, žuvimis, vabzdžiais ir kt. gyvūnais, jų mitybos ir gyvenimo įpročiais, unikalumu. Organizuotos viktorinos skatino mokinių susidomėjimą Lietuvos gamta.

7 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lego ir virtuali realybė kosmose“. Pamokoje mokiniai susipažino su kosminėmis kelionėmis ir dirbtiniais Žemės palydovais, pasiekiančiais Mėnulį,  planetą Marsą. Sužinojo apie gautą iš jų  informaciją, jos apdorojimą, naudą moksliniams tyrimams apie Visatą. Mokiniai kūrybiškai konstravo robotus. Buvo surengtos jų varžybos, apdovanoti nugalėtojai. Prietaisų pagalba mokiniai pasinėrė į virtualią kelionę po Saulės sistemą.

10 klasės mokiniai fotografijos muziejuje dalyvavo  edukacijoje „Fotograma  – šešėlinio vaizdo drama“. Užsiėmimo metu tamsioje fotolaboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gamino fotogramas – vienas iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame šviesai popieriuje, gautas be fotokameros. Mokiniai kūrybiškai iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų,  sudėliojo savo kompozicijas. Stebėjo vaizdo fotogramoje atsiradimą jas ryškinant ir fiksuojant. Puikus muziejaus gido pasakojimas apie pastato istoriją, bei miesto vaizdas nuo Fotografijos muziejaus stogo,  mokiniams paliko neišdildomų įspūdžių.

Informaciją parengė fizikos mokytoja Dalia Liutkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *