TARP MEILĖS LUKŠIENĖS PREMIJOS KANDIDATŲ KUŽIŲ MOKYKLOS  ISTORIJOS MOKYTOJA VIOLETA LAURUTIENĖ

Turime atgauti žmogiškąjį ir kartu nacionalinį orumą, nusikratyti vergo žymių – melo, pataikavimo, pažiūrų mainymo, žiaurumo, atžarumo už save „menkesniems“ ir nesavarankiško galvojimo. Jei maža tauta neišugdys kiekvieno žmogaus savarankiško mąstymo ir atsparumo (tiek kultūrinio, tiek politinio), tokiai tautai labai lengva pražūti, nepaisant visokių deklaracijų.“ (Meilė Lukšienė, 1997 m.)

Rugsėjo 27 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas  jau 13-tas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Tarp 27 pretendentų buvo ir Kužių mokyklos istorijos ir pilietiškumo mokytoja ekspertė Violeta Laurutienė.

Premija skiriama mokytojams už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija, kuri skiriama kasmet, įprasminamas daktarės Meilės Lukšienės atminimas, pedagogai skatinami aktyviai įsitraukti į švietimo darbus. Kandidatūras gali teikti mokyklų vadovai, savivaldybės, tėvų, mokinių, taip pat kitos nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos, ministerija ir jai pavaldžios įstaigos, savo kandidatūrą taip pat gali siūlyti pats pretendentas į premiją. Premiją 2010 m. įsteigė tuometinė Švietimo ir mokslo ministerija.

Susitikimo ministerijoje metu pretendentai į premiją dalinosi savo darbo įžvalgomis atsižvelgdami į gerbiamos  profesorės – pedagogės Meilės Lukšienės citatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *