SUSITIKIMAS SU RAMŪNU = PAŽINTIS SU NEREGIO GYVENIMU

„Jau pavasaris, o kokiomis spalvomis jį nudažysit – priklauso tik nuo jūsų pačių. Norėsit, jis bus tik pilkas ir niūrus, norėsit, jis bus spalvotas ir šviesus. Taip pat yra ir su gyvenimu, kokį jį norėsite matyti, kokį stengsitės jį padaryti, toks jis ir bus“. Šiomis ir panašiomis mintimis su 3-10 klasių mokiniais dalinosi regos negalią turintis ir matantis tik tamsą žmogus, bet pats skleidžiantis begalinę šviesą, Ramūnas Mendelis.

Ramūnas dalinosi savo gyvenimo istorijomis, tikėjimu, patirtimis, darbais, tikslais ir siekiais. Bet labiausiai skatino mokinius turėti savo svajonių, siekti užsibrėžtų tikslų, kovoti dėl savo įsitikinimų ir nebijoti tikėti, būti Dievo įrankiais.

Vaikai turėjo galimybę pažinti Brailio raštą ir juo pabandyti parašyti, išbandė ką reiškia keliauti pasikliaujant neregio lazdele, pamatė priemones, kurios reikalingos kasdienybėje ir išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Dėkojame Ramūnui už skirtą laiką mums, žinias, patirtis ir emocijas. Už tai, kad parodė, jog, kai labai trokšti – viskas gyvenime įmanoma, net būnant aklu į  mokyklą dviračiu važiuoti 10 kilometrų. „Svarbu ne sėdėti ir sakyti, aš noriu, bet imti ir daryti, bandyti, kad ir 100 kartų, bet daryti tol, kol pavyks“.

Mokytojos Rasa Lukauskienė ir Irena Liutkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *