SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA

Gegužės 7-oji – džiaugsminga diena lietuvybei. Nors tą dieną 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo, ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį.

Minėdami 120-uosius, jubiliejinius, spaudos draudimo panaikinimo metus, Kužių mokyklos 4 – 10 klasių mokiniai rašė lietuvių kalbos diktantą, t.y. dalyvavo konkurse, skatinančiame raštingumą. Mokiniai galėjo ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir pasivaržyti su bendraamžiais, o padarius klaidų – iš jų pasimokyti. Ištaisius darbus buvo paskelbti nugalėtojai: Austėja Krūmaitė, 4 kl., Austėja Pundziūtė, 5 kl., Urtė Mitrijevaitė, 6 kl., Ugnė Jokubauskaitė, 8 kl., Eimantė Liumaitė, 9 kl., Leina Mačytė, 10 kl.

Taip pat šią dieną prisijungėme prie jau dešimtmetį Lietuvos leidėjų asociacijos inicijuojamos akcijos „Lietuva skaito“, kuri šiemet kviečia visą gegužę švęsti skaitymą. Taigi vieną pamoką skyrėme skaitymui savo malonumui – skaitėme ir klasėje, ir koridoriuje, ir sporto salėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *