ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2023

Lapkričio 13-19 dienomis,  Lietuvos mokyklose ir bibliotekose, vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė. Ši savaitė skirta skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitės tema:  „Kalėdos Šiaurės šalyse“. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Pirmadienį, lapkričio 13 dieną, Kužių mokyklos ketvirtokams, lietuvių kalbos pamoka vyko Kužių miestelio bibliotekoje.  Jauniesiems skaitytojams, miestelio bibliotekininkės   Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė, skaitė Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ skyriaus ištrauką „Naujos Emilio išdaigos“. Jame Emilis rodo tikrą Kalėdų dvasią – vargšų džiaugsmui ir tėvų nevilčiai. Išklausę ištrauką, mokiniai atliko bibliotekininkių paruoštą užduotį su saldžia dovanėle.   Bibliotekininkės pristatė ir kitas šiaurės šalių autorių knygeles, kurias vaikai gali rasti bibliotekos lentynose. Ketvirtokai, susipažinę su naujausiomis knygomis, pasidalino praėjusių metų prisiminimais, kokiomis emocijomis ir mintimis laukia šių metų artėjančių švenčių.

4 kl. mokytoja Edita Lingaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *