RUGSĖJO 8-OJI – TARPTAUTINĖ RAŠTINGUMO DIENA

Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus.

Raštingumo dieną Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO mini jau daugiau nei 40 metų.  UNESCO komisija siekia, kad raštingumo skatinimas būtų laikomas svarbiu nacionalinės ir tarptautinės politikos klausimu.

Kalba – vienas svarbiausių tautos požymių greta istorijos ir papročių. Norint, kad ji gyvuotų, reikia išsaugoti jos vartojimą, siekti visuotinio raštingumo. Juk raštingam žmogui lengviau pažinti pasaulį – toks žmogus gali jaustis laisvas. Raštingumo gimtąja kalba reikia, kad nepaskęstume visuotiniame raštingume.

Minėdami Tarptautinę raštingumo dieną 5-10 klasių mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas diskutavo, kas yra raštingas žmogus, ar nuskambėtų kaip komplimentas, jeigu kas nors būtų pavadintas raštingu žmogumi. Taip pat mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje „Raštingumo diena“, dailyraščiu rašė Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Gimtoji kalba“.

Mokytoja Lilita Jankauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *