RUGSĖJO 8-OJI – TARPTAUTINĖ RAŠTINGUMO DIENA

Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus.

Siaurąja prasme raštingumas suvokiamas kaip žmogaus gebėjimas skaityti ir rašyti. Laikui bėgant šio žodžio reikšmė išsiplėtė ir dabar raštingu žmogumi vadiname ne tik tą, kuris moka skaityti ir rašyti, bet ir tą, kuris moka skaičiuoti, rišliai ir sklandžiai bendrauti, tinkamai suvokia tiek sakytinį, tiek rašytinį tekstą, geba kritiškai įvertinti ir kūrybiškai pasinaudoti įvairiomis žiniomis, duomenimis. Taigi, šiuolaikiniame pasaulyje žodis „raštingumas“ įgijo labai plačią reikšmę: kalbama apie kompiuterinį, informacinį, finansinį, politinį ir kitus raštingumus, kurie apima daug skirtingų gebėjimų. Minėdami Tarptautinę raštingumo dieną 5-10 klasių mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas diskutavo, kas yra raštingas žmogus, ar nuskambėtų kaip komplimentas, jeigu kas nors būtų pavadintas raštingu žmogumi. Taip pat mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje, rašė žodžių diktantus, sprendė kryžiažodžius, žiūrėjo mokytojos parengtą vaizdinę medžiagą, dalijosi patirtimi dėl žinučių rašymo – ar jas rašo su lietuviškomis raidėmis, ar be jų. Su vaikais sutarta šiais mokslo metais pasistengti žodį AČIŪ visose žinutėse rašyti lietuviškomis raidėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *