ROBOTIKOS UŽSIĖMIMAS KUŽIŲ BIBLIOTEKOJE

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog robotika mažai susijusi su mūsų kasdienybe ir tai tikrai nėra ta sritis, kuriai reikėtų skirti daug dėmesio. Tačiau apsidairius suprantame, kad iš tiesų robotika nėra tik apie robotus, o ir galėtume rasti daiktų, susijusių su programavimu, beveik kiekvienuose namuose.

Gegužės 10 d. nedidelis būrelis mokinių, tarp jų ir ketvirtos klasės mokiniai, dalyvavo Drąsučių bibliotekininkės Karinos Udrės vedamoje edukacijoje „Robotikos užsiėmimai“. Į šiuos užsiėmimus mokinius pakvietė Kužių miestelio bibliotekininkės. Edukatorė papasakojo, kas tai yra robotika, kokius įgūdžius lavina robotukų kūrimas ir programavimas. Šie užsiėmimai turtina vaikų vaizduotę, skatina mąstyti kūrybiškai ir kritiškai, dalintis idėjomis, ugdo komandinio darbo įgūdžius. Robotikos užsiėmimuose lavinami ir naudojami įgūdžiai apima labai daug sričių – nuo matematikos iki elektronikos. Tokia veikla leidžia praplėsti žinias apie techniką ir ugdo inžinerinį mąstymą.  Mokiniai konstravo pasirinktus robotus pagal instrukcijas, po to juos programavo. Ir, visų džiaugsmui, sukonstruoti robotai pajudėjo.

Tarp mokinių atsirado ir susidūrusių su konstravimu ir programavimu robotikos užsiėmimuose. Tačiau jie noriai dalyvavo ir šiame. Nežinia, gal, žvelgiant į ateitį, greitai robotus sutiksime gatvėje, ar jie vaikus lydės į mokyklą. O gal užsiėmime buvo vienas iš naujų robotų kūrėjų? 

4 klasės mokytoja                                                                               Rasa Lukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *