RESPUBLIKINIS KRAŠTOTYRINIS –  KŪRYBINIS KONKURSAS ” SUŽINOK, IŠSAUGOK, KURK”

„Kraštotyra – tai tėviškės mokslas“  A. Maceina

Jau tradiciniu tapęs respublikinis kraštotyrinis – kūrybinis konkursas „ SUŽINOK, IŠSAUGOK, KURK“ vyko rugsėjo – gruodžio mėn. Konkursą organizavo Šiaulių rajono Kužių mokyklos mokytojos: Tatjana Borisevičienė ir Violeta Laurutienė. Konkursas skirtas R. Kalantos ir Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos metams. Tikslas – ugdyti pilietiškumą, domėjimąsi ir pasididžiavimą Lietuvos istorija. Uždaviniai: skatinti rinkti ir apibendrinti informaciją apie R. Kalantos aukos ir Lietuvos bažnyčios kronikos svarbą, plėsti mokinių kūrybiškumą ir saviraišką, suorganizuoti baigiamąją konkurso konferenciją.

Konkursui  8 darbus pristatė 7 mokyklos: VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius, Gruzdžių gimnazija, Kužių mokykla, Meškuičių gimnazija, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Šiaulių m. Dainų progimnazija, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija.

Konkurso vertinimo komisija I vietą skyrė Meškuičių gimnazijos komandai: Mijai Petrauskytei, 7 kl., Saidai Petrauskytei, 7 kl., Gabrielei Kalinauskaitei, 8 kl., Dainai Karčiauskaitei, I G kl., Faustai Janauskaitei, 8 kl., už darbą „Senosios spintos paslaptis“, II vietą – Kužių mokyklos komandoms: 7 kl. mokinėms Paulinai Volodkaitei, Gabijai Baltutytei, Estelai Norkutei, Karolinai Ribakovaitei už darbą „Gyvasis Romo Kalantos fakelas – pasipriešinimo simbolis“,  Kamilei Paštuolytei 8 kl. ir Ugnei Jokubauskaitei 7 kl. už darbą „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos atspindžiai Šiaulių rajone“, Gruzdžių gimnazijos komandai: Patricijai Kuodytei, 6 kl., Gabijai Girdžiūtei, 7 kl. už darbą „Gruzdžių bažnyčios praeitis ir dabartis“, III vietą – VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyriaus komandai: Edgarui Devolskiui, IG klasė, Vilmai Filipavičiūtei, IG klasė už darbą  „R. Kalantos atminimo įamžinimas atkūrus Lietuvos nepriklausomybę“,   Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinei Martinai Keleševičiūtei IIG kl. už darbą „Kuršėnų kraštas Lietuvos katalikų bažnyčios kronikose“ , Šiaulių m. Dainų progimnazijos komandai: Emai Borusaitei, 8 kl.,Vakarei Jarošiūtei. 8 kl.  už darbą   „Romo Kalantos auka“.

Gruodžio 16 d. Kužių mokykloje vyko baigiamoji konkurso konferencija.  Sveikinimo žodį tarė Kužių mokyklos direktorė Žaneta Kavaliauskienė. Mokyklų komandos pristatė savo paruoštus darbus. Mokinius sveikino, apdovanojo, mokykloms padėkas įteikė konkurso globėja, Seimo narė Rima Baškienė. Vertinimo komisijos pirmininkė Aurelija Kasperukienė , už prizines vietas,  įteikė Šiaulių r. pagalbos tarnybos padėkas.

        Konkurso organizatorės Violeta Laurutienė, Tatjana Borisevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *