RESPUBLIKINIS 2-12 KLASIŲ MOKINIŲ SKAITOVŲ KONKURSAS „ISTORINIAI SKAITYMAI. ISTORIJA POEZIJOJE IR PROZOJE“

Birželio 14 d. Šiaulių r. Kužių mokykloje vyko respublikinis 2-12 klasių mokinių skaitovų konkursas „Istoriniai skaitymai. Istorija poezijoje ir prozoje“. Konkurse dalyvavo 28 2-12 klasių skaitovai iš įvairių šalies mokyklų (Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos, Šiaulių m. Dainų progimnazijos, Kuršėnų Daugėlių progimnazijos, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, Šiaulių m. Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos, Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos, Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Šiaulių r. Kužių mokyklos).

     Konkursas skirtas „Gedulo ir vilties dienai“, Tremtinių, Dariaus ir Girėno metams. Konkurso tikslas – ugdyti kūrybišką, mąstančią asmenybę, besidominčia ir besididžiuojančia Lietuvos istorija. Uždaviniai: ugdyti jaunųjų skaitovų savivertę; puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką; skatinti domėjimąsi istorine poezija, proza ir kūrybiškai ją perteikti. Konkurso globėjai – Šiaulių rajono Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Šiaulių r. Tarybos narė, tremtinė Ada Grakauskienė.

     Mokinius ruošė mokytojos: Veneta Baliukonienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė; Vilija Riaubienė, vyresnioji pradinių klasių mokytoja; Rosita Serpauskienė, istorijos mokytoja metodininkė; Irma Norkūnaitė, istorijos mokytoja metodininkė; Vijoleta Tolvaišienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė; Ernesta Dirmeikienė, vyresnioji istorijos mokytoja; Aušra Vaitkevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė; Laima Malakauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė; Jurga Gylytė Pečiokienė, vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja; Asta Mazūraitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė; Jurgita Plukienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė; Raimonda Rumbinaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė; Danutė Petrauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė; Rasa Lukauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė; Silva Žukauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė; Violeta Laurutienė, istorijos mokytoja ekspertė; Tatjana Borisevičienė, specialioji pedagogė ekspertė.

     Konkurso nugalėtojai: 1 vieta – Milda Raižytė (4 kl.), Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla; Ieva Skurdelytė (4 kl.), Šiaulių r. Kužių mokykla; Aistė Pelakauskaitė (8 kl.), Šiaulių r. Meškuičių gimnazija; Pijus Milašius (IVG kl.), Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija; Kamilė Milieškaitė (IVG kl.),  Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija; 2 vieta – Goda Bikulčiūtė (3 kl.), Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla, Izabela Launykaitė (3 kl.), Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla; Kamilė Gedžiūtė (5 kl.), Šiaulių r. Meškuičių gimnazija; Benas Vasiliauskas (5 kl.), Šiaulių m. Dainų progimnazija; Gabrielė Kazokaitytė (IVG kl.), Radviliškio Lizdeikos gimnazija; Paula Žukauskaitė (IIIG kl.), Šiaulių r. Lauryno Ivinskio gimnazija; 3 vieta – Liepa Leščinskaitė (4 kl.), Šiaulių r. Kužių mokykla; Ugnė Jokubauskaitė (7 kl.), Šiaulių r. Kužių mokykla; Vilmantas Zviega (5 kl.), Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla; Nerija Subatauskytė (9 kl.), Šiaulių r. Kužių mokykla.

     Konkursą organizavo  specialioji pedagogė ekspertė Tatjana Borisevičienė ir istorijos mokytoja ekspertė Violeta Laurutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *