RENGINYS SKIRTAS TREMTIES OPERACIJAI „PAVASARIS“ 75-MEČIUI PAMINĖTI

Operacija „Pavasaris“– Tarybų Sąjungos 1948 m. gegužės 22-23 dienomis įvykdyti Lietuvos gyventojų trėmimai. Jos tikslas – „nacionalistinių grupuočių Lietuvoje silpninimas ir likvidacija“. Tomis dienomis iš Lietuvos buvo ištremta 11365 šeimos, arti 40 tūstančių nekaltų gyventojų, iš jų apie 12 000 vaikų.

Šiam didžiausiam XX a.  trėmimui šiais metais sukanka 75 metai.  Šiai datai pažymėti gegužės 22 d. Kuršėnų Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko renginys, kuriame dalyvavo politiniai kaliniai, tremtiniai,  gausus būrys mokinių iš 7 rajono mokyklų.

Renginys prasidėjo mišiomis. Bažnyčioje buvo paruošta įspūdinga tremties vizualizacija (stilizuoti geležinkelio bėgiai, papuošti aguonų žiedeliais).

Renginyje kalbėjo tremtiniai, buvo dainuojamos tremtinių dainos.

Ruošdamiesi renginiui 7  rajonų mokyklų mokiniai integruotose istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros  pilietiškumo pamokose domėjosi tremties tema, rašė laiškus tremtiniui bendraamžiui. Mokyklos mokinius ruošė mokytojos Violeta Laurutienė, Lilita Jankauskienė, Tatjana Borisevičienė.

Mokyklų atstovai geriausią  laišką skaitė renginyje. Mūsų mokyklos geriausią laišką parašė ir pristatė  7 kl. mokinė Ugnė Jokubauskaitė. Kitus laiškus sudėję į didžiulį voką, kurį su mokiniais paruošė dailės mokytoja Modesta Purienė,  įteikė tremtiniams.

Renginio mokyklų dalies idėją organizatoriams pateikė mokyklos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė.

Mokiniams įteiktos Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos padėkos.

Mokytoja Violeta Laurutienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *