PROJEKTAS „ PIRMIEJI KARJEROS ŽINGSNIAI“

Balandžio 26 dieną 1-4 klasių mokiniai vykdė projektą „Pirmieji karjeros žingsniai“. Pirmosios pamokos metu visi kartu išsiaiškino ką reiškia žodis karjera, nuo kada ji prasideda ir ką reikia daryti, kad karjera būtų sėkminga. Vėliau veiklas tęsė Kužių seniūnijos salėje. Išsamiai su ugniagesio profesija supažindino Priešgaisrinės apsaugos ir  gelbėjimo departamento prie vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos atstovai Valentas  Rivinskis ir Žydrūnas Tamošaitis.  Mokiniai ne tik išgirdo įdomų, vaizdingą profesijos pristatymą, bet ir  išsiaiškino su kokiais iššūkiais susiduria ugniagesiai. Turėjo galimybę pasimatuoti aprangą, apžiūrėti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilį. Nespėjus išblėsti įspūdžiams po susitikimo su gelbėjimo tarnybos komanda, garsiniu signalu seniūnijos kieme visus pasveikino Šiaulių r. policijos pareigūnų automobilis. Bendruomenės pareigūnė  Inga Spudienė papasakojo apie policijos pareigūnų darbą, sėkmes ir nesėkmes. Pareigūnė mokiniams pristatė tarnybinį diržą, kuriame yra svarbiausi, kritinės situacijos atveju, pareigūnui reikalingus įrankiai: tarnybinį pistoletas, antrankiai, racija, policininko lazda, kartais  elektrošokas. Išsamiai papasakojo apie pareigūnų darbą ir poilsį. Kalbėjo koks turi būti pareigūnas, kokių asmeninių savybių ir gebėjimų reikia, kad galėtum juo  tapti. Mokiniai apžiūrėjo laikinojo sulaikymo vietą, turimą įrangą policijos automobilyje. Po įdomių ir turiningų susitikimų savo pirmuosius karjeros žingsnius mokiniai tęsė klasėse, su mokytojomis aptardami savo tėvelių profesijas. 

Gegužės mėnesį mokiniai tęs savo projektinę veiklą. Didesnį dėmesį skirs savęs pažinimui, susipažins su kitomis profesijomis. Įdomios veiklos skatins daugiau domėtis apie profesijų svarbą ir, galbūt, žengti pirmuosius žingsnelius planuojant savo ateitį ir profesijos pasirinkimą.

 4 klasės mokytoja E. Lingaitė

1 klasės mokytoja R. Lukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *