PROJEKTAS „ MES PRISIMENAME, O AR PRISIMENI TU?” 

1945 m. sausio 27 d. išlaisvinta Aušvico koncentracijos ir naikinimo stovykla.

2005 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pripažino šiuos įvykius genocidu, pasmerkė juos ir sausio 27 d. paskelbė Holokausto aukų atminimo diena. Jungtinės tautos skatina jaunimą domėtis Holokausto tema, kad  užkirstų kelią bet kokiam genocidui ateityje.

Visą savaitę Kužių mokykloje vyko projektas „ Mes prisimename, o ar prisimeni tu?”  5-10 kl. mokiniams vyko istorijos pamokos – diskusijos  apie Holokaustą, jas vedė istorijos mokytoja Violeta Laurutienė. Ant baltų akmenėlių mokiniai rašė su Holokaustu susijusias vietas. Padedami dailės mokytojos Modestos Purienės ant  mėlynos ir geltonos spalvos lapų, prisimenant dabartinius kraupius įvykius Ukrainoje, klijavo raides iš kurių sudėjo žodžius “#WE REMEBER“, „#MES PRISIMENAM“ .

Sausio 27 d. 7 klasės mokiniai dalyvavo minėjime, kuris vyko Holokausto vietoje, Luponių miške. Mokiniai pristatė mokytojų Tatjanos Borisevičienės ir Violetos Laurutienės paruoštą kompoziciją „Mes prisimename, o ar prisimeni tu?”. Prie paminklo holokausto aukoms po raidę dėjo žodžius “#WE REMEBER“, „#MES PRISIMENAM“, vardindami didžiausias skaudžiausius prisiminimus liudijančias Holokausto vietas: Aušvicas, Treblinka, Sobiboras, Maidanekas, IX fortas, Vilniaus getas, Paneriai, Šiaulių getas, Kužiai (Luponių miškas) ir kt Minėjime dalyvavo LR Seimo narės Rimos Baškienės patarėja Ada Grakauskienė, Kužių seniūnė Jolanda Rudavičienė, seniūnijos ir kultūros darbuotojai, mokytoja Danutė Petrauskienė.

Mokytojos Violeta Laurutienė, Tatjana Borisevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *