OLIMPINIS MĖNUO 2022

Spalio mėnuo Kužių mokyklos 1, 3, 4a  klasių mokiniams buvo ypatingai aktyvus, įdomus, prasmingas. Mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo 2022”. Olimpinis mėnuo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Šis projektas vyko 4 savaites. Kiekviena savaitė turėjo savo temą. Pirmoji – „Fizinis aktyvumas”, kurios metu mokiniai atlikdavo mankštos pratimus. Pratimai buvo pateikti video filmukuose. Mankštas mokiniams vedė žinomi olimpiečiai: Irina Krakoviak, Tadas Tamašauskas, Mantas Strolia, Diana Zagainova ir kt. Antrosios savaitės tema „Sveika mityba”. Mokiniai peržiūrėję sveikos mitybos temos pristatymus su Artūru Sujeta ir Gian Luca Demarco,  kūrė „Sveikuolių salotas“, patys ruošė „Sveikuoliškus sumuštinius“, vaišino draugus. Ši savaitė vaikams buvo įdomiausia. Trečioji savaitė „Bendradarbiavimas”. Ji buvo skirta žaidimams, bendradarbiavimui. Šie užsiėmimai skatino vaikus bendrauti ir bendradarbiauti, geriau pažinti vienas kitą, padėti draugui ištikus sunkumams. Visi žinome, kaip vaikams patinka sportininkai! Mokiniai dalyvavo susitikimuose su sportininkais, peržiūrėjo video reportažus apie bendradarbiavimą (irklavime, ledo rutulyje, futbole, tinklinyje, krepšinyje). Ketvirtosios savaitės tema „Emocinė sveikata”. Šią savaitę vaikai žiūrėjo video reportažą emocinės sveikatos tema su paralimpiečiu Edgaru Mataku; aiškinosi, kas yra emocinė sveikata, mokėsi skirtingų atsipalaidavimo pratimų.   Fizinio ugdymo pamokų metu mokiniai žaidė komandinius žaidimus, atliko įvairias linksmąsias estafetes. Tai buvo naujas ir  labai vertingas patyrimas, kuris įsimins ilgam.

Pradinių klasių mokytojos E. Lingaitė ir R. Lukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *