MOLEKULĖS DIENA MŪSŲ MOKYKLOJE

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną.

Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Ši diena svarbi ir fizikams, ir biologams, nes šiuose moksluose molekulinė sandara taip pat yra vienas iš pagrindinių medžiagos pamatų – juk viskas, ką matome ir ką liečiame, yra sudaryta iš molekulių.

Žodis molekulė kilęs iš lotyniško žodžio ,,molecula,,  reiškiančio masę (moles). O chemikams, tai – mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos chemines savybes.

Molekulės diena paminėta ir mūsų mokykloje. Spalio 24 dieną mokiniai per pamokas piešė, lipdė iš plastilino, karpė iš popieriaus įvairias molekules. Pagamintą molekulę reikėjo pristatyti visai klasei, atsakyti į įvairius klausimus. Mokiniai, gamindami molekules, sužinojo jų savybes, panaudojimo sritis.

                                                                                     Chemijos mokytoja  Danguolė Norkuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *