MES PRISIMENAME!

Sausio 27-oji – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Ji pradėta minėti po 2005 m. lapkričio 1 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtos rezoliucijos 60/7, kuri oficialiai pasmerkė milijonų Europos žydų išžudymą, taip pat nacių vykdytas sinti ir romų žudynes.

Sausio 27-oji kaip Holokausto aukų atminimo diena buvo pasirinkta ir dėl to, kad 1945 m. tą dieną, t. y. prieš 79 metus, Sovietų Sąjungos ginkluotosios pajėgos išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą, kuri 1940 m. gegužės 20 d. buvo įsteigta SS reichsfiurerio Heinricho Himmlerio įsakymu. Iki 1945 m. pradžios joje buvo nužudyta (daugiausia – dujų kamerose) 1,1–1,5 mln. žmonių, iš jų apie 960 tūkst., t.y. apie 90 proc. buvo žydai.

Paminint, Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, sausio 26 d.  vyko netradicinė pilietiškumo pamoka. Mes prisimename pagerbdami žuvusius Kužių seniūnijoje esančioje Žydų genocido vietoje Luponių miške. Tokios pilietiškumo pamokos kviečia susimąstyti ir apie dabartyje vykstančius įvykius – karą Ukrainoje ir kitose pasaulio šalyse, kur žūsta nekalti žmonės.

Violeta Laurutienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *