KUŽIŲ MOKSLEIVIAI MINI LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO DIENĄ

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje minima Žydų genocido diena. Šiais metais Kužių mokykla kartu su Kužių seniūnija, biblioteka  surengė pėsčiųjų žygį, „Atminties kelią “, į vieną didžiausių žydų masinių žudynių vietą Lietuvoje Luponių miške. Šiame miške masinių žudynių metu Antrojo pasaulinio karo metais nužudyta per aštuonis tūkstančius žydų, kitų tautybių piliečių. Čia supilta vienuolika kapaviečių.

Minėjimo metu mokiniai skaitė čia nužudytų žmonių pavardes, tylos minute pagerbtas žuvusiųjų atminimas, uždegtos žvakutės, padėti atminties akmenėliai, su užrašytais žuvusiųjų vardais.

Kalbėjusi Kužių mokyklos istorijos ir pilietiškumo mokytoja Violeta Laurutienė pažymėjo, kad per Kužius ėjo baisus mirties kelias, bet reikia prisiminti ir tuos, kurie tiesė ir gyvybės kelią. Kužiuose buvo tokių žmonių – tai kunigai Vladas Požėla ir Adolfas Kleiba, mokytojai Antanas ir Ona Ragauskai.

Mokytojai Violetai Laurutienei dėl žydus gelbėjusių žmonių atminimo įamžinimo pritarė ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis. Jis akcentavo, kad Seimo nario Stasio Tumėno iniciatyva Seime užregistruotas siūlymas paskirti kovo 15-ąją Lietuvos žydų gelbėjimo dieną. Reikia pažymėti, kad atmintis gyva, kol liudija.

            Istorijos  mokytoja Violeta Laurutienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *