KUŽIŲ ISTORIJOS GIDAS

Spalio 14 d. 14 val. Kužių mokyklos kupole vyko projekto „Žemės pėda brangios Lietuvos“ netradicinė pamoka „Kužių istorijos gidas“. Pamokos lektoriai: istorikas, kraštotyrininkas, gidas Jonas Kiriliauskas, istorijos mokytoja Violeta Laurutienė. Pamokos moderatorė Tatjana Borisevičienė. Pamokoje dalyvavo Kužių miestelio bendruomenės atstovai,  bibliotekininkės, mokyklos mokiniai.

Kyla klausimas, ar mes žinome, kada istorija tampa tikra istorija? Istorija turi remtis šaltiniais ir geriausia rašytiniais. Istorikas Jonas Kiriliauskas įdomiai pasakojo apie savo atradimus. Stebino jo atradimai apie miestelio paminėjimą ir jis ankstesnis negu dabartinis minimas, intrigavo pasakojimai  apie Kužių seniūnijos dvarus, apie gyvenusius žmones. Miestelis išsiplėsdavo, deja karų buvo nusiaubiamas ir vėl kėlėsi, statėsi. Įdomu žinoti, kad Kužiuose lankėsi ne viena žymi istorinė asmenybė. 

Buvo smagu ir naudinga susipažinti su savo gimtinės praeitimi.

Mokytojos Violeta Laurutienė ir Tatjana Borisevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *