KULTŪROS PASO EDUKACIJA „PASAKA AMŽINA“

Gegužės 26 d. 9 kl. mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Pasaka amžina“. Pamoką vedė Maironio literatūros muziejaus edukatorė.  Pamokos tikslas – sudominti pasakos fenomenu, per pasakos sandaros analizę akcentuoti jos skelbiamą pagrindinę tiesą – laiminga pabaiga nepasiekiama lengvai ir greitai, siekdamas pagrindinio tikslo herojus privalo keistis pats ir būti pasiryžęs įveikti daug iššūkių.

Užsiėmimą edukatorė prasidėjo klausimu – ar esate kada žaidę pasakų kortomis?. Nuotolinio užsiėmimo metu devintokai ne tik prisiminė pasakos struktūrą, bet ir spėliojo aštuoniolikos kortų reikšmes skaitydami pasakų ištraukas.

Pasaka, skatindama naujus išgyvenimus ir kūrybinius impulsus, žadina vaiko pasąmonę, padeda formuotis jo savarankiškumui, suteikia gyvenimui kryptingumo. Pasaka amžina, nesenstanti, būtinai reikalinga, tik leiskimės jos mokomi, paguodžiami, sustiprinami.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Jankauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *