„KNYGUČIŲ VARŽYTUVĖS“ KUŽIŲ BIBLIOTEKOJE

Balandžio 11 d. Kužių mokyklos priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai kartu su  pedagogėmis Audrone Žukauskiene ir Loreta Legačinskiene  bei 1 klasės mokiniai su mokytoja Rasa Lukauskiene dalyvavo Kužių bibliotekos organizuotame rytmetyje „Knygučių varžytuvės“. Jis skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai. Bibliotekininkė Rita Bielskienė papasakojo apie tai, kodėl ši diena minima, paminėjo, kad ji sutampa  su daugelio pasakų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Šią dieną daugybėje šalių vyksta  įvairūs vaikų ir jaunimo literatūros konkursai, parodos, konferencijos, susitikimai ir kiti renginiai, skatinantys skaityti knygas.

Šiam  renginiui vaikai ruošėsi ir su mokytojomis skaitė iš Kužių bibliotekos fondų parinktas šiuolaikinių lietuvių autorių knygutes, piešė iliustracijas. Atrinko 6, kurios dalyvavo varžytuvėse. Priešmokyklinukai ir 1 klasės mokiniai labai išradingai  pristatė visas knygutes. Pirmokai net padainavo dainelę apie vabalus, kurią išmoko su muzikos mokytoja R. Vaivadiene. O paskui visi dalyviai balsavo spalvotomis rankytėmis, kurias skaičiavo vertinimo komisija, vadovaujama bibliotekininkės Nijolės Viktoravičienės. Varžytuves laimėjo Vytauto V. Lansbergio knygutė „Pūkio Tėvynė“. Tai labai linksma, šmaikšti knygutė apie Lapiuko nuotykius. Mažieji bibliotekos bičiuliai, kupini teigiamų emocijų ir pasižadėję dar daugiau perskaityti knygučių, išskubėjo į darželį bei mokyklą. Ilgametis bendradarbiavimas, organizuojami renginiai, edukacijos, projektai skatina vaikų norą dažniau į rankas paimti knygą ir pajusti skaitymo džiaugsmą.

1 klasės mokytoja                                                                                Rasa Lukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *