KNYGA MANO PASAULYJE

Gruodžio 14 d. 8 klasės mokinė Kamilė Paštuolytė dalyvavo respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Knyga mano pasaulyje“. Konferenciją organizavo Šiaulių Dainų progimnazija. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius plačiau ir nuodugniau domėtis literatūra, plėsti akiratį, formuotis filologinę kultūrą.

Dalyviai turėjo parengti pranešimą apie perskaitytą lietuvių ar kitų tautų autoriaus literatūros kūrinį (kūrinius) arba apie skaitymo kultūros ugdymą mokykloje. Kamilė pasirinko ir parengė pranešimą „Knygos mane augina“. Aštuntokė pristatė neseniai skaitytą ispanų rašytojo, istoriko Mario Escobar knygą „Aušvico lopšinė“.  Mergaitė pasakojo apie knygos pasirinkimo motyvus, siužetą, pasidalino skaitytojo reakcija, aptarė tematiką, problematiką, veikėjų paveikslus, ypatingą dėmesį skyrė vertybėms, padėjusioms jai paūgėti.

Konferencijos organizatoriai pasidžiaugė puikiais Kamilės viešojo kalbėjimo įgūdžiais ir įdomiu pranešimu.

Anglų rašytojas Viljamas Tekerėjus rašė: „Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį“. Taigi Kamilei, kuri labai daug skaito, linkime knygose atrasti šiuos svarbius ir gražius dalykus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *