KELIONĖ Į 200 EŽERŲ KRAŠTĄ

Gegužės 26 dieną septintokai, aštuntokai, devintokai ir dešimtokai, lydimi klasės vadovių, vyko į Ignalinos kraštą. Išvykos tikslas – dalyvauti kultūros paso renginiuose ir pažintinėje ekskursijoje.

Ignalinos kraštas garsus jau vizitine kortele tapusiais lankytinais objektais seniausiame Lietuvoje Aukštaitijos nacionaliniame parke: Bitininkystės muziejus, kur gyvena laimingos bitės, garsioji Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia, besipuikavusi ant vieno lito kupiūros,  Ladakalnis su nuostabia savo panorama. Taip pat Ginučių vandens malūnas, Šiliniškių („Bitės“, Ginučių) apžvalgos bokštas, Ginučių piliakalnis – įspūdingos vietos, kurias aplankėme, pasigrožėjome ir norėsime sugrįžti.

7 ir 8 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Atvėrus avilio duris“. Renginys vyko vieninteliame Lietuvoje Bitininkystės muziejuje, saugomame pagonių dievų skulptūrų. Edukatorė  pristatė bitininkystės istoriją, bičių gyvenamųjų erdvių kaitą ir įvairovę, bičių šeimos gyvenimą ir bičių rūšis, supažindino su bičių produktais ir bitininkavimo darbais bei medingais augalais. Ypač įdomi buvo interaktyvi ekspozicija, kviečianti pasisvečiuoti bitininko namelyje, dirbtuvėse ir net pačiame avilyje. Po edukacijos mokiniai pasivaikščiojo muziejaus teritorijoje, vaišinosi žolelių arbata, ragavo medaus, ilsėjosi hamakuose.

Vyresnieji mokiniai dalyvavo istoriniame – edukaciniame žygyje „Aisiu Lietuvon“. Edukacinis žygis tęsėsi 8 km. palei Vilniaus krašto okupacijos metais buvusią demarkacinę liniją. Žygeiviai stabtelėjo tam tikruose taškuose, liudijančiuose svarbius istorinius įvykius: prie Meironų kaimo paminklinio akmens šv. Kazimiero draugijai, ant Meironų kaimo tilto buvusios demarkacinės linijos Vaišniūnų miške. Įdomu buvo išgirsti tarmišką pasakojimą apie laikmečio istoriją, žmonių likimus, lietuviškos spaudos platintojų gudrybes. Visi žygeiviai buvo aktyvūs edukacinės programos dalyviai, suskirstyti į grupes gavo privalomas užduotis: suvaidinti pateiktas situacijas, žaidimus: surasti miške pastebėtą „lietuvišką spaudą“ ir paslėpus pernešti per „pasienio kontrolės postą“, sudainuoti liaudišką dainą.

Diena prašvilpė kaip lengvas vėjo gūsis. O prieš akis – ilgas kelias namo. Jis tikrai neprailgo – vaikai dalijosi įspūdžiais, dainavo linksmas dainas… Tikrai bus ką prisiminti ir draugams papasakoti.

Kelionę organizavo ir informaciją pateikė Violeta Laurutienė, Modesta Purienė,  Daiva Virkutienė, Lilita Jankauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *