KALĖDINIO DARŽELIO ĮŽIEBIMAS

Gruodžio 7-osios vakarą darželyje vyko Kalėdinio darželio įžiebimas. Šį vakarą norisi apibūdinti fraze iš L. Franko Baumo pasakos „Ozo šalies burtininkas”: „Stebuklai slypi paprastuose dalykuose”.

Susirinkę nykštukai buvo nusiteikę ieškoti deimantų, o ką gi dovanosime visiems per Kalėdas, reikia visiems paruošti dovanų ir daug? Tačiau beieškant sutiko seną Žibintininką (aukl. Vitalija) su žibintu, šviečiančiu lyg švyturys tamsią naktį. Žibintininkas, išklausęs nykštukų skundus, jog neįmanoma surasti deimantų žiemą ir dar temstant, visus nykštukus įtikino, jog nereikia ieškoti prabangių deimantų, o tiesiog pajusti, jog pačius brangiausius deimantus turime savo širdelėje: MEILĖ, DRAUGYSTĖ, PAGARBA, PAGALBA, ŠYPSENA… Žibintininkas padėjo įžiebti kalėdinę darželio eglutę, apšvietė pašto dėžutę, į kurią vaikučiai galės mesti laiškus Kalėdų Seneliui, krypčių rodyklę, kad bet kada užsukęs netikėtas svečias rastų savo takelį. O nykštukai Žibintininkui atsidėkojo jį pakviesdami prie laužo, kur virė stebuklinga, gydančių ir stiprinančių galių turinti, žolelių arbata.

Stebuklą kūrė smalsūs, nuoširdžiai stebuklais tikintys nykštukai su šviečiančiais, tėvelių pagamintais žibintais bei pačios gamtos suteiktas grožis. Kartais reikia visai nedaug, kad patikėtum stebuklu.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė A. Žukauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *