KAIP SKAMBA TARMĖ GIMTOJI

Vasario 26 dieną būrys 5-10 klasių mokinių išskubėjo į Kužių bibliotekos organizuotą popietę „Kaip skamba tarmė gimtoji“. Renginys buvo skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Popietę vedė bibliotekininkė Rita Bielskienė. Ji džiaugėsi jaunaisiais kalbos mylėtojais, taip gausiai sugužėjusiais į Kužių seniūnijos salę. Mokiniams akcentavo, kad lietuviai nuo seno labai brangino savo kalbą. Buvo įdomu pasiklausyti bibliotekininkės skaitomų haiku, parašytų žemaitiškai. Istorijos mokytoja Violeta Laurutienė popietės dalyviams priminė gimtosios kalbos, tarmių svarbą istorijos tėkmėje. Aštuntos klasės mokinės Skaistė Drungilaitė ir Ugnė Jokubauskaitė skaitė ištraukas iš Rimanto Kmitos romano „Pietinia kronikas“. Kaip smagu buvo stebėti vaikų veidais prabėgančius šypsnius… Kaip žinia, ši knyga apie Šiaulius, parašyta Šiaulių šneka. Lietuvių kalbos mokytoja Lilita Jankauskienė pakvietė mokinius išmėginti jėgas viktorinoje. Užduotys nelengvos, bet smagios – iššifruoti po paveikslėliais paslėptas patarles, mįsles, greitakalbes, frazeologizmus. Renginio pabaigoje grožėjomės ypatingu reginiu – Gruzdžių bibliotekos lėlių teatro „Stebuklingas lagaminas“ paruoštu spektakliu „Pasaka apė Joną“. Pagrindinius vaidmenis sukūrė ir gruzdiečių krašto šnekta atliko  bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė.

Kviesdami mokinius dalyvauti tokiuose renginiuose ne tik suteikiame žinių, bet svarbiausia – ugdome pagarbą ir pasididžiavimą gimtąja kalba, skatiname domėjimąsi šia unikalia mūsų tautos savastimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *