IŠVYKA Į VILNIŲ

Prieš rudens atostogas, 7 klasės mokiniai, lankėsi šalies sostinėje Vilniuje. Į sostinę vykome traukiniu, kai kuriems tai buvo pirmas kartas.  Sostinė Vilnius – tai miestas, kupinas veiksmo, meno, istorijos. Su edukacijos organizatoriais sutarėme susitikti Rotušės aikštėje. Edukacija mokiniams patiko. Mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime „Vilnius: Pasaulio paveldo miesto vertybės“.  Suskirstyti į grupes, pagal pateiktus žemėlapius, turėjo surasti 7 objektus ir atsakyti į klausimus,  atsakymus reikėjo įrašyti į gautus lapus. Maršrutui įveikti skiriama 1 valanda. Visos 4 grupės surado 6 objektus, vieno trūko. Mokiniai aplankė katedros varpinę, Bonos Sforcos sodą, Šv. Onos bažnyčią, Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos kiemelį, auksakalių namą, reikėjo surasti lentelę, kurioje įrašyta, kada Vilniaus senamiestis paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo vietove.

Po aktyvios edukacijos, aplankėme Valdovų rūmus, žiūrėjome per 3D akinius, kaip keitėsi Vilniaus senamiestis, inf. technologijų dėka, galėjome apsilankyti ir Gedimino laikų Vilniuje, ir Žygimanto Augusto. Didelį įspūdį paliko apžiūrėta paroda „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“. Atkreipėme dėmesį, kad vaikai įvairiuose paveiksluose, nutapytuose prieš 3-4 šimtus metų,  buvo  vaizduojami, kaip maži suaugusieji. Daugumas parodoje eksponuojamų paveikslų atvežti iš įvairių pasaulio šalių.

Pakilome ir į Gedimino kalną, nuo kurio atsivėrė įspūdingas Vilniaus senamiesčio vaizdas. Vakare, pilni įspūdžių, grįžome į namus.

7 kl. auklėtoja Violeta Laurutienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *