ĮSPŪDINGA KELIONĖ Į TELŠIUS IR KLAIPĖDĄ

Ankstyvą rudens rytą 3 ir 4a klasių mokiniai kartu su mokytojomis E. Lingaite ir R. Lukauskiene išvyko į Klaipėdą. Pakeliui užsukome į Žemaitijos sostinę Telšius, kur laukė aktyvi ir turininga edukacinė ekskursija ,,Nuo kalvos lig kalvos meškų pėdom“ . Jos metu, akylai stebint meno ženklus, įvairiose vietose skirtingais pavidalais sutikome daugiau kaip keliasdešimt žemaičių stiprybės ir tapatumo simbolių – meškų, tikslingai atliepiančių, papildančių bei tebekuriančių Žemaičių žemės ir jos žmonių savitumą šiandienos kontekste.

Pasivaikščioję po Telšius, tęsėme kelionę į Klaipėdos Jūrų muziejų. Muziejus įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. Didžiausią įspūdį vaikams paliko apsilankymas delfinariume, kur vyksta nuotaikingi, edukacinės paskirties renginiai. Jų metu lankytojai supažindinami su vienais intelektualiausių jūros žinduoliais  delfinais –Juodosios jūros afalinomis. Mokiniai stebėjo, kaip delfinai žaidžia kamuoliu, piešia, šoka ir atlieka įvairius triukus. Po to apsilankėme muziejuje. Ten apžiūrėjome  moliuskų kriaukles, koralus, vėžiagyvius ir kitus eksponatus. Pažinti jūros povandeninį pasaulį padėjo akrilo tunelis. Nors tik 18 metrų ilgio, bet labai įspūdingas. Virš lankytojų galvų plaukiojo eršketai, kurie dabar siekia beveik 2 metrų ilgį. Pamatėme lauko baseinuose prie pastato įkurdintus pingvinus. Keliaudami  į perkėlą apžiūrėjome senuosius žvejybos laivus. Kupini nepakartojamų įspūdžių grįžome į Kužius.

4a klasės mokytoja                                                        Rasa Lukauskienė

3 klasės mokytoja                                                         Edita Lingaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *