Gyvenimas darželyje

IŠVYKA Į TELŠIUS

Gegužės 11 d. priešmokyklinė „Boružiukų“ grupė vyko į žemaitijos sostinę –Telšius. Pirmiausia aplankėme žemaičių muziejų „Alka“ ir sudalyvavome edukacijoje „Mažas piemenėlis turi botagėlį“. Vaikai turėjo galimybę autentiškoje aplinkoje – neturtingo valstiečio sodyboje, susipažinti su anuometine aplinka, piemenuko vargais, darbais, gyvenimo sąlygomis, apranga. Apsirengę naminės drobės marškiniais, prijuostėmis ir patys išbandėme: vaikščiojome avėdami klumpes, naščiais nešėme kibirus vandens, maitinome triušius, avis, ožkas, arklius, bandėme atspėti kokios ožkos akys. Pažaidę senojo kaimo piemenėlių žaidimus, susėdome prie laužo skanauti „piemenuko kugelio“ – bulvių. Paskanavę lauže keptų bulvių, pėsčiomis įveikę Masčio pakrantę, atsigaivinę ledais, grįžome pavargę, bet laimingi. Geras oras, smagi edukacija, gražūs Telšių vaizdai suteikė vaikams džiugių emocijų.

PAS GAISRININKUS

Gegužės 6 dieną priešmokyklinės „Boružiukų“ grupės vaikai lankėsi Šiaulių PGV 3-iojoje komandoje Šiauliuose ir kartu su ugniagesiais gelbėtojais paminėjo profesinę šventę – Šv. Florijono dieną. Vaikai susipažino su sunkia bei pavojinga ugniagesio profesija. Gaisrininkai vaikams pademonstravo savo techniką, pasakojo apie savo darbą bei parodė gyvenimiškas situacijas, kada reikia gelbėti ne tik žmonių turtą, bet ir jų gyvybę. Vaikams paruošė praktines užduotis, kurių metu vaikai patys turėjo galimybę išbandyti vandens žarnų sunkumą ar kokio greičio ir orientacijos reikia gaisro metu.

ŠAUNIĄ MAMĄ aš turiu ir labai aš ją myliu. Gražiausi žodžiai ir dainos nuo ankstyvo ryto skambėjo darželio ugdytinių mamytėms  Kužių darželio kieme, o „fotografas su asistente“  nusifotografuoti kvietė mamas į šventiškai išpuoštą foto studiją.

MES GAMTOJE – GAMTA MUMYSE

Priešmokyklinė „Boružiukų“ grupė vykdo metinį grupės projektą „Mes gamtoje – gamta mumyse“.  Šio projekto dėka kilo idėja organizuoti respublikinį priešmokyklinio/ikimokyklinio ugdymo įstaigų   pažintinį-kūrybinį projektą „Kiekvienam savi namai“, kurio tikslas – per patyriminį ugdymą, skatinti pažinti gyvąją gamtą, gyvūnijos pasaulį, kiekvieno gyvio gyvenimo sąlygas ir namus bei ugdyti vaikų kūrybiškumą, meilę gamtai. Į projektą aktyviai įsijungė ne tik ugdytiniai, bet ir jų tėveliai. Visus  darželiečius bei jų tėvelius, svečius,  priešmokyklinukai pakvietė į vaikų – tėvelių organizuotą kūrybinių darbų parodą „Kiekvienam savi namai“. Parodoje ugdytiniai eksponavo piešinius, kuriuose pavaizduoti vabzdžiai, paukščiai, gyvūnai bei iš meninių- gamtinių priemonių sukurti jų namai.

Balandžio 23-čią dieną TURKIJOJE MINIMA NACIONALINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA. Tądien mūsų savanorė Busra, darželio ugdytiniams papasakojo,  kaip Turkijoje švenčiama ši diena, pasveikino įteikdama po dovanėlę ir savo sukurtą plakatą.

Priešmokyklinės „Boružiukų” grupės ugdytiniai  virtualiai zoom platformoje susitiko ir  pasveikino Turkijos darželio „Dr. Gani Bahardirli 75” draugus su jų švente.