GIMTOSIOS KALBOS PUOSELĖJIMO DIENA

Nuo 1999 m. vasario 21-ąją minima Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Kalba – savita tautos identiteto dalis, bendravimo, pažinimo, mąstymo priemonė, joje atsispindi unikalus kiekvienos tautos pasaulio suvokimas. 

Gimtosios kalbos dienos proga mokyklos bendruomenę kvietėme 1-3 pavieniais žodžiais atsakyti į klausimą: Kas man yra / su kuo asocijuojasi gimtoji kalba? Atsakymai labai įvairūs: namai, gimtinė, laisvė, gamta, išskirtinumas, savitumas, turtas, šeima, Lietuva ir kiti.

Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai varžėsi viktorinose, skaitė ir analizavo straipsnius, prisiminė lietuvių poetų eiles, apdainuojančias gimtąją kalbą, žiūrėjo vaizdo siužetus. Ne menkas iššūkis 9-okams buvo organizuoti viktoriną pradinių klasių mokiniams. Į pagalbą pasitelktas mokymosi tarnaujant metodas, kuriame dalyviai mokosi ir tobulėja per aktyvų dalyvavimą kruopščiai organizuotoje socialinėje savanoriškoje veikoje. Tokia veikla ne tik sustiprina ir išplečia mokymąsi už klasės ribų, bet ir moko dirbti grupėmis ir ugdo atsakomybę.

Gimtosios kalbos puoselėjimo diena – renginys, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *