EUROPOS KALBŲ DIENA 2022 M.: „KĄ JAUNAS IŠMOKSI, VISĄ AMŽIŲ ŽINOSI“

Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva nuo 2001 m. kasmet rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena.

2022 m. – Europos jaunimo metai! Europos Sąjunga jauniems žmonėms suteikia daugybę galimybių keliauti, pažinti, mokytis ir sužinoti. Lietuvių liaudies išmintis sako: „Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi“. Tad nepraleiskite progos išmokti ką nors naujo! Gal tai bus nauja kalba? Gal ją išmokęs tapsi vertėju ir padėsi susikalbėti kitiems?

Kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems – niekuomet nebūsite per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Net ir keli užsienio kalbos žodžiai suteiks jums galimybę surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį.

Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Minėdami  Europos kalbų dieną, septintokai ir aštuntokai varžėsi protų mūšyje. Mokiniai buvo aktyvūs, žingeidūs, noriai atsakinėjo į  Europos informacijos centro parengtus klausimus. Taip pat žiūrėjo mokomąjį filmuką apie Europos kalbas, jų paplitimą.

Parengta pagal oficialią Europos Sąjungos interneto svetainę.

Mokytoja  L. Jankauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *