Draugiškoji SEU DRAMBLIADA

2024-03-29   Kužių mokykloje vyko pradinių klasių mokinių Draugiškoji SEU DRAMBLIADA.

Vyko keturi užsiėmimai. Mokiniai rašė laiškus apie save. Stengėmės dar geriau pažinti vienas kitą, bendradarbiauti, išklausyti, gerbti vieni kitus. Skatinom pasitikėjimą savimi. Drambliados metu mokytojai stengėsi stiprinti ir ugdyti socialinio sąmoningumo gebėjimą. Pradinukai vis dar mokosi kaip valdyti savo emocijas įvairiose situacijose, kaip  padėti sau, kai kažkas nepasiseka. Dažnai šis jausmas kyla, kai vaikas prašomas daryti tai, ko jis nenori daryti. Tik laikui bėgant pamažu pasiseka sumažinti arba įveikti savo irzlumą. Mokėmės trijų žingsnių taisyklę kaip padėti sau.

Ugdėme gebėjimą ieškoti teigiamų dalykų kasdiena, kurie džiugina, kas juos daro laimingais, teikia malonumų. Vaikai pateikė daug gerų pavyzdžių klasėje, mokykloje, už mokyklos ribų, šeimoje…Kalbėjome apie tai, kaip dažnai pamirštame padėkoti  draugams už pagalbą, paguodą Visi kartu nutarėme tai daryti dažniau, dar geriau kasdieną. Pabaigoje mokiniai rašė Tėveliams padėkos laiškus.

Jau trečius metus priešmokyklinio ugdymo  „Boružiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo „Draugiškoje SEU Drambliadoje“, kurios  tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą. Draugiškoji SEU olimpiada „Dramblys“ kvietė vaikus pamąstyti net penkiomis temomis: „Atsakingų sprendimų priėmimas“, „Savimonė“, „Savitvarda“, „Socialinis sąmoningumas“ ir „Tarpusavio santykiai“. Išklausę ,,Istorijos apie dramblį“, išsakė juos užvaldžiusias emocijas, kurias vėliau perteikė piešdami savo emocijų drambliukus, atliko įdomias, smagias, skatinančias bendrauti ir bendradarbiauti užduotis, mokėsi ieškoti sprendimų, įsijausti į kito būseną, skatinti dalijimąsi, mokymąsi vieniems iš kitų, draugiškų santykių puoselėjimą bei saugios aplinkos kūrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *