„BORUŽIUKŲ“ SUSITIKIMAS SU LAUME

Gegužės 23 d. priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės vaikai vyko į Mūšos Tyrelio pažintinį taką, kur juos pasitiko Mūšos Tyrelio Laumė, padėjusi įminti Mūšos Tyrelio pelkių paslaptis. Pažintis su pelke prasidėjo nuo Laumės paruoštos užduoties, ką galima sutikti ir kas gyvena pelkėse . Laumės rankinėje slėpėsi stirnino ragai, šerno iltys, voverės ir kiškio uodegėlės, bebro dantys, kuriuos apžiūrėję, palietę vaikai turėjo įvardinti gyvūnus. Vaikams nesunkiai įveikus užduotį , visi keliavo Mūšos Tyrelio pažintiniu taku, o Laumė nuolat keliautojus  stabdydavo, kad vaikai nepraleistų pelkių gamtos vaizdų, garsų , kvapų bei pojūčių. Užlipę į bokštą, vaikai apžvelgė pelkių platybes, o nusileidę stebėjo skruzdėlytes, sraigę medyje, driežus, drugelius ir kitus vabaliukus, susipažino su įvairiais augalais. Pasirodo gailiai, gali apsvaiginti savo kvapu, saulašara, gaudo vabaliukus ir jais maitinasi, o kur dar tekšių žiedai ir noras paragauti būsimų uogų. Labiausiai vaikus sudomino „laumės“, besislapstančios ir tykančios, kaip naivuolius į pelkę nuvilioti, kai kam pavyko jas pastebėti. Atėjus prie ežero, edukacijos dalyvius  „pasveikino“ nusileidęs gulbių būrys, o patys vaikai basomis ežero pakrantėje išbandė ir pajuto, kaip juda, linguoja pelkė. Geras oras, daug įspūdžių, daug emocijų, daug patirčių, pavasarinio oro gaiva kūrė gerą nuotaiką, o smagi daina lydėjo keliautojus į namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *