APLANKYTA TAURIŲJŲ ELNIŲ GIMTINĖ

Gegužės 16 dieną penktos ir šeštos klasės mokiniai vyko į pavasarinę edukacinę išvyką į Žagarę. Šis miestas – viena žymiausių ir svarbiausių Žagarės regioninio parko vertybių, savo istoriją skaičiuojanti nuo 1198 m.

Pirmąja stotele tapo Žagarės dvaro rūmai, kuriuose mokiniai išsamiai buvo su pažindinti su Žagarės krašto istorija, gėrėjosi įspūdingomis ten pristatomomis parodomis. Aišku, labiausiai moksleivius pakerėjo įspūdinga medžioklės trofėjų ekspozicija, o daugiausiai smagaus krykštavimo sulaukė virtualių akinių pramoga. Apžiūrėję dvaro sodybą kužiečiai pasuko link žagariečių „bliūdu“ vadinamos užtvankos. Ši nauja betoninė užtvanka pastatyta XX a. buvusioje natūralaus krioklio vietoje. Tuomet sekė Žagarės senamiestis, kur buvo aplankyta Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, išsiskirianti savo autentiška architektūra. Ji iškilo po 1712 m. gaisro, ankstesnės medinės bažnyčios vietoje. Bažnyčios rūsyje įrengtoje kriptoje ilsėjosi žagariečių ypač gerbiamos labai pamaldžios ir sugebėjusios stebuklingai gydyti Barboros Žagarietės, gyvenusios XVI a. antroje pusėje palaikai. 1963 m. uždarius bažnyčią palaikai dingo. Jų likimas iki šiol nežinomas. Kalvelė, ant kurios stovi bažnyčia, vadinama šventosios Barboros vardu. Galiausiai, pažintis su Žagare baigėsi Ozo pažintiniame take, kuriuos mokiniai žygiavo puikios nuotaikos, besimėgaudami pušų aromatu. Bendrai lydinčių mokytojų ir mokinių buvo sutarta jog išvyka užskaitoma!

5 ir 6 kl. vadovės D. Bulanovienė ir I. Kazlauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *