1864 –1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpa, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešiai. Knygnešystė laikoma XIX a. Lietuvos istorijos fenomenu, nukreiptu prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 m.
Unikaliam knygnešystės reiškiniui paminėti 5-10 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Pirmiausia sėkmingai sudalyvauta Atpasakojimo konkurse, kuriame užimta prizinė antroji vieta (šiuo rezultatu džiaugiasi 6 kl. mokinė Austėja). Įtvirtinti jau turimas žinias ir sužinoti naujų faktų mokiniai galėjo dalyvaudami virtualioje viktorinoje „Knygnešių keliais“. Dirbdami bendradarbiaujančiose grupėse mokiniai ieškojo informacijos apie žymiausių knygnešių atminties įprasminimą, lietuviškų knygų gabenimą iš Prūsijos, jų platinimą Lietuvoje. Kūrybiškumo ir pažinimo kompetencijai ugdyti pasitelkti kryžiažodžiai, kuriuos reikėjo ne tik išspręsti, bet ir apipavidalinti, dekoruoti pasirinktu formatu ir stilistika.
Prisiminta knygnešių istorija ugdo mokinių patriotiškumą, skatina nepamiršti savo tautos praeities, vertybių, meilės gimtajai kalbai.





