5–10 klasių mokiniai 2022–2023 mokslo metus užbaigė dalyvaudami  sportinėse, kultūrinėse, pažintinėse dienose

Birželio 15 dienos rytą  5–10 klasių mokiniai rinkosi ne į mokyklą, bet į Kužių miestelio amfiteatrą. Iš čia, dviem skirtingais maršrutais, pėsčiomis, pajudėjo 2 mokinių grupės. Penktos  ir dešimtos klasės mokinius lydėjo klasių vadovės D. Bulanovienė ir L. Jankauskienė, prie jų prisijungė mokytojas V. Kavolis. Kita mokinių grupė, septintokai su aštuntokais, žygiavo lydimi mokytojų K. Virkučio, V. Malinausko ir pavaduotojos ugdymui E. Brasienės. Numatyto žygio atkarpa nebuvo labai tolima (Kužiai-Amaliai-Kužiai), tačiau jau nuo ryto, spiginant kaitrios saulės spinduliams, kai kuriems žygeiviams buvo sunkoka. Grįžusių į mokyklą keliautojų laukė siurprizas valgykloje –visi buvo pavaišinti porcija makaronų su padažu.

Antroje dienos dalyje, prie mokyklos pastatytame kupole, mokiniai atliko integruotas lietuvių kalbos ir biologijos užduotis (mokytojos L. Jankauskienė ir I. Kazlauskienė) apie žiedynus,  istorijos (mokytoja V. Laurutienė) užduotį „Ką žinai apie Kužius?“ bei  įgyvendino tikybos mokytojos I. Liutkevičienės kūrybinį sumanymą. Vėliau, pasiskirstę į komandas, mokiniai žaidė futbolą ir  tinklinį. Po intensyvios dienos, šiek tiek nuvargę, bet geros nuotaikos, pilni įspūdžių mokiniai grįžo į namus.

Birželio 16 dieną pagrindinio ugdymo programos mokiniai rinkosi į kasmetinę konferenciją, kurioje pristatė per mokslo metus įvykdytų projektų rezultatus. Žinoma, visų vykusių projektų nepavyko pristatyti, nes jų buvo net 33. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Brasienė renginio pradžioje kalbėjo apie projektinės veiklos mokykloje tradicijas, pasidžiaugė, kad projektuose kasmet dalyvauja 100 proc. visų klasių mokinių, kurie patobulina pilietines, socialines, pažintines, asmenines, kūrybines ir kt. kompetencijas. Konferencijoje buvo pristatyti ilgalaikiai integruoti projektai: „Vėlinių, Kūčių, Kalėdų, Užgavėnių, Velykų papročiai“, mokymosi tarnaujant projektas ,,Interjeras ir klasės dizainas“,  „Gimę skraidyti“,  skirtas Dariaus ir Girėno žygdarbio 90 -mečiui paminėti“, “Rašau laišką bendraamžiui į Sibiro tremtį“, „Viduramžių ginklai“ ir kt. Mokyklos direktorė Ž. Kavaliauskienė apibendrindama renginį pasidžiaugė  įdomiais projektų pristatymais ir rezultatais, kurie ne tik atskleidžia, ugdo mokinių talentus, bet ir papuošia mokyklos interjerą. Šiais mokslo metais mokinių dekoro darbai papuošė dailės, lietuvių kalbos kabinetus bei koridorius.

Birželio 19 diena – paskutinė 2022–2023 mokslo metų diena. Susirinkusius 5–10 klasių mokinius, jų tėvelius, mokytojus pasveikino mokyklos direktorė. Dėkodama mokiniams už gerus mokymosi rezultatus, lankomumą, atstovavimą mokyklai olimpiadose, konkursuose, varžybose ir laimėjimus, įteikė net 31 padėką. Dešimtos klasės vadovė L. Jankauskienė atsisveikindama su trylika savo auklėtinių, originaliai ir kūrybiškai pristatė kiekvieno iš jų asmenybę, kokią jai teko pažinti, padovanojo po juvelyrikos dirbinį – paukštį.  Įteikė mokiniams visus metus vykdyto klasės projekto apdovanojimus  už didžiausią padarytą individualią pažangą, geriausią pasiektą mokymosi rezultatą.

Mokiniai šventės metu klausė 5 klasės mokinių grojamo dūdelėmis kūrinio (ruošė muzikos mokytoja K. Daukšaitė), 8 klasės mokinės K. Paštuolytės ir 7 klasės mokinės U. Jokubauskaitės atliekamų kūrinių klavišiniu instrumentu (ruošė muzikos mokytoja R. Vaivadienė), 7 klasės mokinės S. Drungilaitės deklamavimo (ruošė lietuvių k. mokytoja L. Jankauskienė).

Visi šventės dalyviai paskutinę mokslo metų dieną įsiamžino tradicinėje nuotraukoje prie mokyklos.