2021–2022 MOKSLO METŲ PROJEKTINĖ VEIKLA APIBENDRINTA MOKINIŲ KONFERENCIJOJE

Birželio 16 dieną mokykloje vyko 6-10 klasių mokinių konferencija, kurioje pristatyta 16 geriausių mokomųjų dalykų projektų. Per mokslo metus  įvykdyti 46 projektai (praėjusiais mokslo metais– 35), kuriuose dalyvavo 1-4 ir 6-10 klasių mokiniai.  Projektų įvairovė sudarė galimybę atsiskleisti įvairiapusiams mokinių gebėjimams, įtvirtinti žinias praktinėje veikloje, bendradarbiauti komandose.

Konferencijos metu mokiniai susipažino su lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos, geografijos, biologijos, chemijos, matematikos, fizikos, pilietiškumo, dailės integruotais projektais ir jų metu sukurtais produktais. Pastebėjome, kad šie mokslo metai išskyrė mokymosi tarnaujant projektų gausa. Mokymosi tarnaujant projektų metu mokiniai paruošė ir vedė pamokas ne tik pradinių klasių, bet ir kitų Šiaulių r. mokyklų mokiniams, Kužių miestelio bendruomenei („Atminties kelias“ skirtas holokausto 80 -mečiui paminėti,  „Nuo parapinės mokyklos iki šių dienų“-skirtas mokyklos 110-osioms metinėms, „Suomių kalba ir kultūra“ ir kt.).

 Konferencijos dalyvių aplodismentų sulaukė vykdyti projektai, kurių rezultatas – sukurti filmukai. Filmukas apie sveiką gyvenseną Šiaulių r. policijos komisariato organizuotam konkursui  „Aš už geresnį rytojų“ pelnė  žiūrovų simpatijas. Jame įprasminta 10 klasės mokinio A. Pioros muzikinė kūryba.  Aktyviai veikusio  kraštotyros būrelio  filmas  „Menas, kuriame slypi tautos šaknys“ sulaukė didelio susidomėjimo  šalies mastu.

Šeštos klasės mokiniai supažindino su ilgalaikio tarptautinio projekto „SAY HELLO TO THE WORD“ rezultatais, o aštuntos klasės mokiniai su biologijos tyrimų rezultatais  Mamolab  mobilioje laboratorijoje.

Visi pristatyti  projektai buvo įdomūs, pamatėme, kad jiems skirtas laikas ir pastangos yra prasmingos ir naudingos mokinių kūrybiškumo, socialumo ugdymui, brandžios asmenybės auginimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *