„KNYGUČIŲ VARŽYTUVĖS“ KUŽIUOSE

Balandžio 1 d. Kužių mokyklos priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Audrone Žukauskiene ir Loreta Legačinskiene  dalyvavo Kužių bibliotekos organizuotame rytmetyje „Knygučių varžytuvės“, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai. Kužių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė susirinkusiems papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri švenčiama kartu su žymiausiu danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šią dieną daugybėje šalių rengiami įvairūs vaikų ir jaunimo literatūros konkursai, parodos, konferencijos, susitikimai ir kt. renginiai.

Ruošdamiesi knygučių varžytuvėms, vaikai turėjo atlikti užduotis. Kartu su auklėtojomis skaitė iš Kužių bibliotekos fondų parinktas šiuolaikinių lietuvių autorių knygutes. Penkias labiausiai patikusias: Linos Žutautės „Kakė Makė ir katinas vienai savaitei“, Ramunės Burškaitienės „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“, Tomo Dirgėlos „Mano tėtis rašo knygą“ Virginijaus Malčiaus „Ilgų kojų istorija“, Tomo Dirgėlos „Dingęs gimtadienio tortas“ renginio metu vaikai išradingai pristatė. Mažieji ne tik pasakojo apie knygučių herojus, bet ir juos atvaizdavo savo piešiniuose. Sumanių auklėtojų pagalba, šalia knygų penketuko jaukiai „įsikūrė“ jų personažai. Kiekvienas renginio dalyvis gavo balsavimo teisę ir taip išrinko labiausiai jam patikusią knygą. Nė viena jų neliko nepastebėta, bet daugiausia balsų atiteko Tomo Dirgėlos knygai „Dingęs gimtadienio tortas“. Po „Knygučių varžytuvių“ bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė vaikus pakvietė dalyvauti metimo į taikinį ir interaktyvioje „Užaugink žemaičių gėlę“ edukacijose. Mažieji bibliotekos bičiuliai, kupini teigiamų emocijų ir „pasivaišinę“ paslaptingu tortu, atsisveikino iki kitų susitikimų.

Kužių bibliotekos informacija